انتشارات گیلنا

جرقه‌های ذهن

جرقه‌های ذهن

جرقه‌های ذهن

جرقه‌های ذهن

۱- تعریف: تا به‌حال دقت کرده‌اید هنگام درس خواندن به یک‌باره چیزی را می‌فهمید یا این‌که راه حل خلاقانه‌ای هنگام حل تمرین به ذهنتان می‌آید؟ وقتی علامت سؤالی در ذهن به‌وجود می‌آید و چراهایی دارید و کلمه‌ی آهان که ناگهان از دهانتان بیرون می‌آید، یعنی در ذهن شما جرقه‌ای ایجاد شده است. ما اسم این نقاط را جرقه‌های ذهن گذاشتیم (در علم روانشناسی به این نقاط اصطلاح نقطه عطف را می‌دهند)

۲- کاربرد: جرقه‌‌هایی که گاه و بی‌گاه به ذهنتان سرک می‌کشند ارزشمند هستند و باید فوراً جایی یادداشت شوند چرا که این نقاط هستند که اگر در بازه‌های مطالعاتی آینده ادامه پیدا کنند باعث می‌شوند که شما به اصطلاح قلق یک درس را به‌دست آورید. اگر دقت بیشتری کنید می‌فهمید لازم نیست در ابتدای کار در همه فصول یک درس از این جرقه‌ها داشته باشید چرا که اگر قلق آن درس در ۳-۴ جرقه به‌دست بیاید در بقیه فصول نیز به‌کار گرفته می‌شود.

اما نقش این جرقه‌ها زمانی پررنگ می‌شود که شما آن‌ها را به‌صورت یک جزوه گردآوری کنید و تا انتهای سال مرتبا آن‌را تکمیل و به آن سر بزنید، آن وقت است که دیگر کسی در فهم مطالب یارای رقابت با شما را نخواهد داشت!

۳- نحوه گردآوری جرقه‌ها: علاوه بر آن‌چه به ذهن خودتان می‌آید، نکته‌های ظریفی را که در تست‌ها و تمرین‌ها یا صفحات کتاب یا حتی نمونه سؤال و امتحان و گفته‌های معلم پنهان است یادداشت کنید. راه حل دیگر نشان‌دار کردن تست‌هاست اما ممکن است خطرناک باشد و در پایان به علت وسواس، حجم تست‌های نشان‌دار سر به فلک بکشد.

جرقه‌های ذهن

جرقه‌های ذهن

جهت دریافت  برنامه ریزی  تحصیلی کنکور آسان است  با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { کنکور آسان است } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات  ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانات نهایی ، مشاوره و برنامه ریزی کنکور و تحصیلی، تدریس ها برای تمام دروس، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیجکنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

برای دریافت مقالات و محصولات تخصصی کنکور آسان است ویژه پایه های دهم ، یازدهم ، دوازدهم به سایت گیلنا احمدی مراجعه کنید

, , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تـــمـاس