مرور مطالب در طول سال تحصیلی….

بحث مرور کاملاً از بحث جمع بندی جدا است. به یاد داشته باشید پیش شرط مرور آن است که شما مطالب را قبلا به خوبی یاد گرفته باشید. تفاوت مرور و جمع بندی مثل تفاوت چک کردن لیست خرید و خود خرید است: در هنگام مرور در واقع شما دارید است خریدتان را چک می کنید که مبادا چیزی را فراموش نکنید اما در جمع بندی شما در واقع در حال خرید هستید و مطالب را باید جمع کنید تا به سراغ ضیافت کنکور بروید!

در این مقاله ارگی تعدادی نکته در مورد مرور مطالب آورده ایم.

  1. مرور نیاز به تمرکز فراوان دارد، مرور بدون تمرکز مثل یک روخوانی بی فایده است. مرور برخلاف جمع بندی جزو مراحل یادگیری است و همان شرایط را لازم دارد. همانطور که بهترین اوقات روز را به مطالعه می پردازیم باید ساعات مناسبی را هم به مرور اختصاص دهیم (بسیار دیده ایم و شنیده ایم که مثلاً در داخل اتوبوس با تکان های فراوان از داوطلب پرسیده می شود داری چه کار می کنی؟ پاسخ: مرور می کنیم. در حالی که مرور خود مرحله مهمی از یادگیری هاست.
  2. برای مرورهای اولیه پس از یادگیری که هنوز عمیق و دقیق مطالب برایمان جانیفتاده باید تایم بیشتری را به آن اختصاص دهیم که بیشتر شامل بازخوانی مطالب خوانده شده و حل تمارین آن است که با در طی زمان و در مرور های بعدی کوتاه تر و راحت تر می شود.
  3. یکی از علل به هم ریختن فرایند یادگیری در بسیاری داوطلبان این است که به خاطر ترس از فراموش شدن مطالب داوطلب اقدام به مرور زودتر از تایم طبیعی می کند. مثلا صبح مطلب را خوانده اما به مشاورش اصرار می کند که شب برایش تایم مرور لحاظ شود.
  4. هر اندازه برنامه مروری منظم تری داشته باشید، مرور مفیدتر واقع خواهد شد. (باز هم نقش مشاورا)
  5. امتحانات مستمر مدرسه برای شما حکم مرور اجباری را دارد و می تواند با آنها یک تیر دو نشان کنید. یعنی هم نمره ی خوبی در امتحان بگیرید و هم توفیق اجباری که مطالب از پیش خوانده شده را مرور کنید.

مهندس حسین بنائی

شما نیز میتوانید یکی از موفق های سال آینده باشید

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره های

۰۳ ۵۷ ۱۹۶ – ۰۹۱۲      موبایل

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ -۰۲۱     خط دفتر

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱    خط دفتر

تماس بگیرید

یا کلمه {  مشاوره  } را به شماره

   09121965703  

پیامک کنید

———————

همچنین در کانال تلگرام ما نیز حتما عضو باشید تا از نمونه تدریس ها ، مشاوره ها ، اخبار کنکور و… استفاده کامل ببرید

برای عضویت رایگان در کانال تلگرام مهندس امیر مسعودی

کلمه ( کانال تلگرام ) را را به شماره

  ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۰۳ 

پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.