برنامه عید باید چجوری باشه

از کی باید شروع کنم به عید درس خوندن

برنامه عید باید چجوری باشه – الان دیگه فرق نمیکنه کلاس چندم باشی. وقتی داری این مطلب رو میخونی یعنی آیندت برات اهمیت داره و الان در یکی از مقاطع تحصیلی پایه دهم ، پایه یازدهم ، یا به احتمال زیاد پایه دوازدهم هستی.

اما اصلا اهیمت نداره کدومشی چون هر پایه ای که باشی از فرصت طلایی عید باید نهایت بهره رو ببری و خودتو از دوستات جلو بندازی.

برنامه عید باید چجوری باشه

سوالی که خیلی از دانش آموزا از ما میپرسن اینه که برنامه عید باید چجوری باشه تا نتیجه مثبت بگیرم. ببیند بچه ها ، در حالت بدبینانه عید ۱۳روزه و غالبا بچه های یکی دو روز قبل از عید و یکی دورزم بعد از عید دیگه مدرسه نمیرن . بطور میانگین میشه این ایام طلایی را ۱۵ روز در نظر گرفت. یه نکته مهم رو همیشه یادتون باشه { یه گنجشک توی مشت تو بهتر از ده تا گنجشک روی درخته }. این یعنی در دوران عید نوروز ابتدا باید به داشته های خودت ارزش بدی و اونارو توی ذهنت تثبیت کنی و بعد به سراغ درسای جدید و نخونده بری…

پیشنهاد میشه حداقل ۵ تا ۷ روز رو به مرور و تست زنی مباحث همون سالی که درس میخونی بپرازی . همچنین بین ۴ تا ۶ روز را هم به مرور و تست زنی پایه های قبلی و حداقل ۲روز به پیش مطالعه مطالب جدید پرداخته شود. البته این یک حالت کلی است و برای تمام دانش آموزان این حالت صدق نمیکند. بسته به پایه تحصیلی شما و نقاط قوت و ضعف شما این شرایط کاملا متفاوت است.

برای مطالعه نوروزی از کی باید شروع کنم

خیلی از دانش آموزها از ابتدای اسفند شورع میکنند به اجرای یک برنامه راهبردی برای پیش مطالعه عید نوروز ، اما اگر تا ۲۰ اسفند هم شروع نکردید ، پیشنهاد میکنم از این تاریخ نزارید عبور کند و حتما بصورت جدی شروع کنید. اما نکته مهمتر اینه که این برنامه ریزی با پایان عید نوروز نباید به پایان برسد و حتما تا آخر مسیری که شروع کرده اید با تمام قوا ادامه دهید

در عید نوروز استراحت هم بکنیم یا فقط باید درس بخوانیم

مسلما شما ربات نیستید که دائم در  حال درس خواندن باشید. از طرفی این ایام ، ایام دید و بازدید و صله رحم هستش. خیلی ها مسافرت میرن ، خیلی ها در حال خوش گذرانی و گردش و تفریح هستند. خیلی ها هم هیچکدومشو انجام نمیدن و فقط مشغول درس خوندنن.

من هیجکدم از این روشارو پیشنهاد نمیکنم . رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود. روهرو آن است که اهسته و پیوسته رود.

پیشنهاد میکنم اگر مسافرتی در کار هست بیش از سه روز طول نکشه. اگرم نیست که چه بهتر

اگر مهمانی میرید خیلی خلاصه باشه و صرفا مربوط به سه چهار روز اول . اگر مهمان براتون زیاد میاد، شما بعد از یک دیدو بازدید کوتاه و عذر خواهی برید سر درس خوندنتون که آیندتون از همه چیز مهمتره.

در کل این یکی دوسال آخر باید یکم سختی رو تحمل کنید و به خودتون فشار بیاریدو از تفریحات کم کنید تا بتونید به موفقیت برسید.

چرا عید نوروز به دوران طلایی معروف شده

کارایی که بهتون که بهتون گفتم تا انجام بدید ساده نیست و هرکسی توانایی انجام دادنش رو نداره، به همین خاطر هم تعداد زیادی از دانش آموزان در این ایام مطالعه زیادی انجام نمیدن و از رقابت عقب میمونن. پس بهترین فرصت برای سبقت گرفتن و جلو افتادنه. درسته همه در حال تفریح و خوش گذرونی هستن ولی تو داری آیندتو میسازی و پیشرفت میکنی. پس تحمل کن و انجامش بده. بعدا میتونی به واسطه این موفقیتت لذت ها و تفریحات بزرگتری رو تجربه کنی.

چجوری میتونم یه برنامه ریزی راهبردی و دقیق برای عید داشته باشم

شاید ساده ترین بخش این داستان همین باشه. کافیه به این فکر کرده باشی که برنامه عید باید چجوری باشه و من چه کارهایی باید انجام بدم تا به اوج یادگیری برسم . بعد تصمیم بگیری با یک مشاور صحبت کنی تا بهت برنامه بده. اونوقته که میتونی با بهترین مشاورین کشور ارتباط بگیری و ازشون راهکار و برنامه ریزی بگیری.

شاید برات سوال باشه که چکار باید بکنم. تنها کاری که باید انجام بدی اینه که تلفتنو برداری و با شماره های موسسه کنکور آسان است تماس بگیری تا بتونی با مشاورین و کارشناسان صحبت کنی

برای همتون آرزوی موفقیت دارم و پل های ارتباطی ای که میتونه شمارو برای آینده ای درخشان راهنمایی کنه رو در اختیارتون میزارم

پیروز باشید .  مهندس حسین بنائی

برنامه عید باید چجوری باشه

برنامه عید باید چجوری باشه

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره های

۹۰ ۵۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت  { برنامه ریزی عیدانه }  را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیجکنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

برای دریافت مقالات و محصولات تخصصی کنکور آسان است

مخصوص پایه های دهم ، یازدهم ، دوازدهم به سایت کنکورستان مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.