سوالات بسیار زیاد شما درباره تاثیر معدل در کنکور ۹۸ باعث شد تا این مقاله بسیار مهم و ارزشمند را برای شما عزیزان آماده کنم

اول اینکه تاثیر معدل در کنکور ۹۸ برای چه اشخاصی میباشد ؟ تاثیر معدل در کنکور ۹۸ برای همه دانش آموزان نظام جدید و همه داوطلبان نظام قدیمی میباشد که دیپلم رسمی آنان در سال ۸۵ و بعد از آن اخذ شده باشد . ( همینطور داوطلبین نظام قدیمی که دیپلم خود را در سال ۹۱ و بعد اون دریافت کردن ، نمرات امتحان نهایی آنها ۵ درصد تاثیر مثبت در کنکور آنها خواهد داشت ، که در ادامه درباره این موضوع که تاثیر مستقیم و تاثیر مثبت معدل به چه نوعیه توضیحات لازم را خواهم داد )

آقای ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش و آموزش کشور در جدیدترین اخبار مربوط به سازمان سنجش اعلام داشتند که میزان تاثیر معدل در کنکور ۹۸ به میزان ۳۰ درصد تاثیر قطعی است ( برای داوطلبان نظام جدید مربوط به امتحان نهایی است که در خرداد ۹۸ برگزار میشود و برای داوطلبان نظام قدیم مربوط به امتحانات سال سوم دبیرستان است و جدای از ۵ درصد تاثیر مثبت نمرات پیش دانشگاهی است که در بالا به آن اشاره کردیم )

در جلسه برگزار شده نیز درسهای امتحان نهایی هم مشخص شدند که دانش آموزان پایه دوازدهمی در خرداد سال ۱۳۹۸ باید در این امتحانات شرکت کنند؛ من که شک ندارم نمراتتون درخشان میشه 😉 تاثیر معدل در کنکور 98سوال مهی که دانش آموزان از من میپرسند اینه که : مهندس بنائی . (( تاثیر قطعی برای ما بهتره یا تاثیر مثبت ؟ ))

باید بگم که این به میزان زیادی بستگی به نمره های شما در امتحانات نهایی داره ، اگرکه نمرات عالی و مناسبی بدست آورده باشید ، تاثیر قطعی معدل خیلی به سودتونه و ضرر نکردید ولی اگر نمرات خوبی بدست نیاوردید، تاثیر قطعی درصد شما رو پایین میاره. اما تاثیر مثبت به کمک شما میاد ( معنی تاثر مثبت اینه که اگر نمره های شما باعث افزایش رتبتون بشه ، اونو لحاظ میکنن اما اگر باعث کاهش رتبه شما بشه اونو نادیده میگیرن.اما در تاثیر قطعی معدل چه اثر مثبت بزاره و چه اثر منفی بزاره ، محاسبه میکنن و روی رتبه شما قطعا تاثیر میزاره )

مهندس حسین بنائی .

یه نکته بسیار مهم و سرنوشت سازی رو هم باید خدمتتون عرض کنم

صرفا داشتن معدل بالا راه حل نیست و سهم اصلی و زیاد در قبولی شما کنکور و تسته…

درسته که معدل اثر داره ولی هنوز ۷۰درصد مربوط به خود کنکوره و اشخاصی هم که معدل های مناسبی ندارند تمام ۳۰درصدو از دست ندادن و بیش از ۶۰-۷۰ در صد از همون ۳۰ درصد را دارند.پس نگران این نباشید که معدلتون کمه .البته اینو به نظام قدیمی ها گفتم ،وگرنه نظام جدیدیا که امسال تلاش میکنن و نمرات خوبی هم کسب میکنند

برای بچه های با معدل بالا هم باید این توضیحو بدم که، حتی اگر معدل ۲۰ هم دارید اینو بدونید که چندین هزار نفر در کشور معدلشون ۲۰ میشه و اگر معدل پایینی دارید نگران نباشید چون هر سال داوطلبینی از رتبه های خوب کنکور هستند که معدلاشون پایین بوده ( جمعیتشونم به نسبت زیاده . بازهم میگم مهم کنکوره که خوب بدید و اثر معدل رو کم کنید )

نحوه اعمال تاثیر معدل در کنکور ۹۸

 

دانش آموزان عزیز توجه داشته باشید ، بیشتر داوطلبین اشتباها فکر میکنن معدل کل نهایی در کنکور تاثیر میذاره در صورتی که این غلطه و ! نمره ای که در کنکور شما تاثیر میذاره نمرات تک تک دروس شماست! الان توضیح میدم که منظور چیه !!!!

مثلا این که نمره امتحان نهایی درس فیزیک شما روی درصد فیزیک کنکورتون لحاظ خواهد شد و نمره زبان انگلیسی روی درصد زبات انگیسی کنکور شما اعمال میشه و همه دروس به همین ترتیب …

حالا باید درباره درصد ها صحبت کنیم. شاید اینجوری فکر کنید که مثلا کسی که نمره ۲۰ میگیره ۳۰ درصد تاثیر معدل کامل برای خودش کرده ، نهههههه !اصلاااااا اینطوری نیس !

نمرهای شما به شکل تراز میشن و اینجوری تاثیر خودشونو میگذارن ، برای مثال درنظر بگیرید امتحان نهایی فیزیک خیلی سخت بوده و تعداد نمره های ۲۰ خیلی کم بوده ، در این صورت کسایی که نمره ۲۰ گرفتن تراز بالاتری میگیرن ( تراز کنکور از ۱۵ هزاره و شما فرض کنید بعنوان مثال ! این افراد تراز ۱۴ هزار میگیرن ).

شاید پیش خودتو فکر میکردید فردی که نمره کاملی میگیره باید تراز کاملی هم بگیره . ولی دیدید که اینطور نیست ! تراز ارزشش یه نمره است و زمانی همه تونستن نمره بالا بگیرن دیگه ارزش اون نمره پایین میاد. ولی برای مثال اگر در یه امتحان فقط یه نفر نمره ۱۹.۵ بگیره و بقیه زیر ۱۹.۵ باشن اون یه نفر تراز کامل رو میگیره . پس دیدین که تاثیر معدل در کنکور حتی بستگی به میزان نمره هم نداره که ۱۹.۵ باشه یا ۲۰ بلکه فقط و فقط بستگی به ارزش نمره یا به عبارتی تراز نمره داره .

 

خب حالا درصد کلی کنکور ما چطوری محاسبه میشه ؟ پاسخ: با نحوه محاسبه تراز تاثیر معدل در کنکور ۹۸ آشنا شدیم ، توجه داشته باشید!

در کنکور نیز برای درصد تمام درسامون دقیقا مثل امتحان نهایی تراز داریم ! یعنی مثلا در درس فیزیک ، دانش آموزی که درصد خوبی کسب کنه ، چون تعداد افراد زیادی نیستن که بتونن فیزیک را بالا بزنن ، این فرد تراز بالایی بدست میاره ( دقت کنید، تراز کامل فقط برای کسیه که بالاترین درصد رو بین همه زده باشه و هیچ دانش آموزی مانند اون نزده باشه، که البته بعید بنظر میرسه اینطور بشه ).

حالا نوبت نحوه محاسبست . تراز کنکور در ۷۰ درصد ضرب میشه و تراز نمره همون درس در امتحان نهایی در ۳۰ درصد ضرب میشه و این دو عدد باهم جمع میشن و تراز کل‌ شما رو در اون درس در کنکور بدست میاد . آخر سر هم بین همه ی این ترازهای کل میانگین گرفته میشه و تراز کل کنکورتون محاسبه میشه و بعد از اون رتبه بندی ها بر اساس ترازها چیده میشه { به همین سادگی ، به همین خوشمزگی } 😆

تست زنی در منزل
تست زنی در منزل

و حالا یه دغدغه مهم ! مهندس بنائی ،شما گفتید شخصی که حتی تو امتحان نهایی نمره ۲۰ هم کسب کنه یا در کنکور درصد بالایی بدست بیاره بازم به احتمال زیاد تراز کاملی نداره ، پس چرا الکی وقت بزاریمو تلاش کنیم ؟!

دانش آموز عزیز من

برعکس تلاش شما خیلی مفید و کارآمده ، تمام این تراز بندی ها و درصد بندی ها نسبیه ، مثلا اگه شما نمرت ۲۰ شد و تراز کامل بدست نیاوردی ، هیچکسی هم نتونسته تراز کامل بدست بیاره و تو قراره برای نتیجه نهایی با بقیه مقایسه بشی نه با تراز کاملی که اصلا هیچکس اونو نداره ، پس تو صد در صد به حق واقعیت میرسی و نگران نباش .

حتی داوطلبینی که نمره ۱۹ یا ۱۸ یا ۱۷ یا هر چند را بدست آوردن یا درصد کنکورشون ۵۰ یا ۴۰ یا هرچند شده ، صد درصد به حقشون خواهند رسید ، برای اینکه، همونطور که گفتیم ترازبندی یه امر کاملا نسبیه و حق هیچکسی در اون ضایع نمیشه …

تاثیر معدل در کنکور 98تاثیر معدل در کنکور ۹۸ برای افرادی که رشته ای به جز رشته دبیرستانشان را در کنکور ۹۸ امتحان میدهند :

 

فرض بگیرید که شما داوطلب رشته ریاضی باشید ولی در کنکور تصمیم دارید تجربی شرکت کنید ( این مسئله فعلا بیشتر در بین بچه های نظام قدیم که دیپلمشون از یه رشته است ولی کنکورشون از یه رشته دیگه مطرحه ).

در اینصورت بازهم تاثیر معدل درس به درس برای شما اعمال میشه ، ولی این تاثیر از میزان معمولش کمتره یعنی ۳۰ درصد نمیباشد و پایینتر خواهد آمد ( برای درک بهتر میزان تاثیر دقیقش باید صبر کنیم تا دفترچه کنکور جدید بیاد ) و نمره بعضی از درسها در درصد همون درس در کنکور شما تاثیر میذاره ( مثلا شیمی ) ولی بعضی از درسهای غیرمشترک شما ( مثلا زیست ) تاثیری از نمره های نهایی شما دریافت نمیکنه ( چون یه دانش آموزی که سال سومش رشته ریاضی بوده امتحان نهایی زیست نداده که بخواد در کنکورش موثر باشه ).

همچنین درس ریاضی شما هم از مجموع درسهایی مثل حسابان و جبر و … تاثیر میپذیره .

 

البته اینم بگم که همه دانش آموزان نظام قدیمی که دیپلمشونو در سال ۸۵ و بعد اون دریافت کردن میتونن در طرح ترمیم معدل شرکت کنن

برای هر کدوم از درسها که تمایل داشته باشید ( به هر تعداد درس ) و با هر نمره ای که در اون درس دارید ( مثلا ۱۹.۷۵ گرفتین ولی میگین فقط ۲۰ ) در طرح ترمیم معدل شرکت کنید و برای هر درس هم یه هزینه در حد ۲۰ هزار تومان باید پرداخت کنید . اگر قصد دارید در طرح ترمیم معدل شرکت کنید توصیه میکنیم همین روزا یه سری به آموزش و پرورش شهرتون بزنید و تاریخ دقیق برگزاری امتحان رو بپرسید که خدایی ناکرده یوقت جا نمونید !

امیدوارم که به اندازه کافی توضیحات راجع به تاثیر معدل در کنکور ۹۸ کامل بوده باشه

تاثیر معدل در کنکور ۹۸ را کامل خدمتتون توضیح دادم. امیدواریم که براتون مفید باشه و استفاده برده باشید ،در انتها باید بهتون یه راز مهم رو بگم :

مطمئنا با فرمول پیچیده تاثیر معدل آشنا شدید و به جواب سوالاتتون رسیدید ؛ عزیزان من لطفا با تمام قواتون برای موفقیت در کنکور تلاش کنید باور کنید با وجود این تاثیر ۳۰ درصدی بازهم یک کنکور خوب میتونه برای شما یک آینده خوب بسازه .

شک نکن که حتی اگه معدل پایینی داشته باشی بازهم میتونی با یه کنکور خوب تاثیر معدلتو رو از بین ببری و به رویا و آرزوهات برسی.

سخن مشاور با شما دانش آموزان عزیز

با تمام شرایط به وجود آمده در خصوص تاثیر معدل در کنکور ۹۸ ،بهترین راه برای رسیدن به موفقیت و کسب رتبه عالی برای رشته و دانشگاه مورد نظرتون ، داشتن یک برنامه ریزی راهبردی ، منابع برتر درسی و تلاش مستمره. مطمئن ترین مسیر برای موفقیت در کنکور استفاده از پکیج های آموزشی موسسه کنکور آسان استه که همراهیه بهترین مشاورین و مدرسین کشور را برای شما درنظر گرفته است.

مدرسینی نظیر مهندس امیر مسعودی ، استاد حسین احمدی ، مهندس عارف ربیعیان ، دکتر مهدی شیخی ، دکتر علی آبان و … که هریک از مدرسین پرآوازه و رتبه ساز کنکور هستند . مسلما بسیاری از شما که در حال خواندن این مطلب هستید عشق به رشته های پزشکی و پیراپزشکی و مهندسی های دانشگاه های برتر ایران مثل دانشگاه تهران و دانشگاه شریف را در سر دارید . رسیدن به این رشته و دانشگاه ها کار دشواری نیست اما نیاز به داشتن برنامه ریزی و منابع مناسب دارد که در موسسه کنکور آسان است ،صفر تا صد برای شما عزیزان مهیا شده است

 

مهندس حسین بنائی

 

جهت دریافت برنامه ریزی تخصصی و ویژه کنکور ۹۸ با شماره های

۰۳ ۵۷ ۱۹۶ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { برنامه کنکور ۹۸ } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۰۳ پیامک کنید

در فضای مجازی { تلگرام و اینساتگرام } همراه ما باشید و از جزوات رایگان ، تدریس ها ، مشاوره ها و … بصورت رایگان بهره مند شوید

جهت عضویت در کانال و پیج ما کلمه { کانال } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۰۳ پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.