تکنیک زمان های نقصانی چیست و چگونه انجام میشود

گفته شد که یکی از تکنیکهای کارآمد و مهم در کنکور تکنیک زمان های نقصانی است و باید همراه با تکنیک ضربدر منها و تکنیک استفاده از ۲ خودکار از این شیوه نیز استفاده شود. البته توصیه نمی‌کنیم همزمان از همه روشهای و شیوه های آموزش داده شده استفاده کنید اما بهتره که تمامی روشها را امتخات کنید و خود را مورد آزمایش قرار دهید.

تکنیک زمان های نقصانی اینطوریه که بخشی از زمان هر درس را برای آخر کار بزارید .یعنی که مثلاً درسهای عمومی هرکدام یک زمان داشته باشند شما باید از هر درس پنج دقیقه را ذخیره کنید . پیشنهادم اینه که ساعت پایان کار هر درس یک عدد رند باشه. این به این دلیله که در پایان زمان را گم کنید.

تکنیک زمان های نقصانی
تکنیک زمان های نقصانی

نکات مهم برای اسفاده از تکنیک زمان های نقصانی

فواید استفاده از تکنیک زمان های نقصانی

داوطلبین با استفاده از این تکنیک می توانند در زمان تست زدن به سوالاتی تمرکز و توجه کنند که تسلط و مهارت بیشتری در آنها دارند و دیگر لزومی نداره که همان ابتدا به تمام سوالات پاسخ بده.

داوطلبین در درس هایی مثل درس زبان و درس شیمی که آخر دفترچه‌های عمومی و اختصاصی هستند غالبا وقت کم می آورند که با استفاده از این تکنیک این مشکل بصورت کامل برطرف خواهد شد.

لذا با استفاده از تکنیک زمان های نقصانی دانش آموزان می توانند به تمام درسها برسند و وقت کم نیاورند.
دانش آموزان به سلیقه خود می‌توانند یکی از روشهایی تکنیک ضربدر منها و یا تکنیک زمان های نقصانی را برای مدیریت زمان استفاده کنند.

 

بازهم اگر سوالی در رابطه با تکنیک های مطالعه داشتید میتونید از طریق بخش دیدگاه همین مطلب یا شماره تماس هایی که در ادامه قرار دادم ،بپرسید

ارادتمند – مهندس حسین بنائی

مهندس حسین بنائی

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و ارتباط با کنکور آسان است با شماره های

۹۰ ۵۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا کلمه { روش صحیح مطالعه } را پیامک کنید

در صفحات مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام کنکور آسان است عضو باشید و از خدمات رایگان مانند مشاوره ، جزوه ،تدریس ، نمونه سوال و تست و… استفاده نمایید. جهت دریافت لینک کانال کلمه { لینک کانال } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

تکنیک زمان های نقصانی
تکنیک زمان های نقصانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.