رکورد ثبت نام کنکور شکست

رکورد ثبت نام کنکور شکست/سلام بر دانش آموزان گرامی

آمار ثبت نام کنندگان امسال نشون میده که رکورد ثبت نام کنکور در سال ۹۸ نسبت به چند سال گذشته شکسته شده و تا الان یک میلیون و ۱۲۰ هزار داوطلب ثبت نام کردن که با فرصت ۱۹ اسفند ، این رقم بیشتر هم میشه . اما سوال اینجاست که این تغییرات چقدر بوده و جمعیت کنکوری ها در هر رشته چند درصد تغییر پیدا کرده ؟

جمعیت کل ثبت نام کنندگان ۹۷ :

حدود یک میلیون نفر

جمعیت کل ثبت نام کنندگان ۹۸ :

یک میلیون و ۱۲۰ هزار نفر تا کنون

برای مقایسه راحت تر ،تعداد ثبت نامی های ۹۷ رو با ۹۸ مقایسه کردیم اما نکته خیلی جالب اینجاست که امسال برای اولین بار در پنج سال اخیر ، ثبت نام کنکور تجربی کاهش پیدا کرده ( مگر اینکه تو تایم ثبت نام مجدد بازهم ثبت نام کنن )

تجربی ۹۷ : ۶۴۰ هزار نفر

تجربی ۹۸ : ۶۲۰ هزار نفر

 

ریاضی ۹۷ : ۱۴۵ هزار نفر

ریاضی ۹۸ : ۱۶۰ هزار نفر

 

انسانی ۹۷ : ۲۰۴ هزار نفر

انسانی ۹۸ : ۲۸۰ هزار نفر

 

رکورد ثبت نام کنکور شکست

 

همون طوری که قابل مشاهده هست ، بیشترین تغییرات مربوط به رشته انسانی هستش ، که سی درصد افزایش جمعیت داشته . به این موضوع توجه اکید داشته باشید که تعداد ثبت نام صرفا یک عدده و رقابت اصلی بین تعداد حاضرین جریان داره .

هر سال خیلیا ثبت نام میکنن اما سر جلسه حاضر نمیشن ،مثلا تعداد ثبت نامی های پارسال تجربی ۶۴۰ هزار نفر بود ، اما تعداد حاضرین کنکور تجربی ۵۷۰ هزار نفر بود ، که رقم قابل توجهی کمتره .

دوستانی که برای ایام نوروز نیاز به برنامه جمع بندی یا مطالعه از صفر دارن ، جهت دریافت برنامه ریزی کاملا متناسب با برنامه تون و پشتیبانی روزانه

توسط مشاوران برتر کشور کلمه ( نوروز ) را به شماره ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۰۳ پیامک کنید.

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیجکنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

برای دریافت مقالات و محصولات تخصصی کنکور آسان است

مخصوص پایه های دهم ، یازدهم ، دوازدهم به سایت کنکورستان مراجعه کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.