بیوتکنولوژی

تعریف

بیوتکنولوژی علم استفاده از میکرو ارگانیسم­ها در راستای منافع انسان است و به عبارتی کاربرد فنون مهندسی ژنتیک در تولید محصولات کشاورزی، صنعتی، درمانی و تشخیصی با کیفیت بالاتر، قیمت ارزان­تر، محصول بیشتر و خطر کمتر است. این رشته از سه مرحله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تشکیل  شده است. در صورتی که معدل دانشجویان هر ترم بالاتر از ۱۵ باشد می­توانند وارد مرحله ارشد شوند.

 

 

توانایی

با توجه به طولانی بودن مدت تحصیل در این رشته، علاقه شرط اولیه ورود به این رشته می­باشد. تلفیق رشته­های علوم تجربی و علوم ریاضی فیزیک باعث می­شود درصد کمی از داوطلبان به این رشته تمایل داشته باشند. بهره هوشی بالا، قدرت درک و استدلال، توان نوآوری و خلاقیت، علاقه و انگیزه شدید به یادگیری شرط لازم برای ورود به این رشته می­باشد.

آشنایی با زبان برنامه نویسی، تسلط بر زبان انگلیسی از شرایط ورود به این رشته می­باشد.

 

دروس تخصصی

بیوتکنولوژِی
بیوتکنولوژِی

گرایش­های (کارشناسی):

این رشته در کارشناسی گرایش ندارد.

مقاطع بالاتر:

بیوتکنولوژی میکروبی، بیوتکنولوژی پزشکی، بیوتکنولوژی محیطی و دریایی، بیوتکنولوژی مولکولی، فرآورش زیستی و بیوتکنولوژی کشاورزی گیاهی

این رشته به صورت دکترای پیوسته ارائه می­شود.

بیوتکنولوژی
بیوتکنولوژی

موقعیت شغلی

رشته بیوتکنولوژی، یک رشته جدید است و بی­شک مدتی زمان خواهد برد تا فارغ­التحصیلان آن، جایگاه واقعی خویش را پیدا کنند اما این به معنای آن نیست که موقعیت شغلی برای فارغ­التحصیلان این رشته مهیا نیست چون زمینه کار بیوتکنولوژی در داخل کشور مساعد است. فارغ­التحصیلان این رشته می­توانند به عنوان نیروی انسانی متخصص برای مدیریت میانی و هدایت امور فنی خطوط تولید، مزارع و آزمایشگاه­ها مشغول به فعالیت شوند.

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰ ۹۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیجکنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.