معرفی رشته علوم تربیتی

معرفی رشته علوم تربیتی

تعریف:

علوم تربیتی (Education) از رشته­های علوم انسانی است که به جنبه­های آموزش و پرورش آدمی و دانشهای مربوط به آن می­پردازد. درباره مفهوم «آموزش و پرورش» باید در نظر داشت که «آموزش و پرورش» منحصر به افراد، زمان و مکان خاص، یا به طور مشخص، منحصر به مدرسه، دانشگاه یا آموزش دروس خاصی نیست، بلکه «آموزش و پرورش» برای همه، و در هر زمانی و هر مکانی است. آموزش عمومی، آموزش عالی، آموزش کارکنان، سوادآموزی بزرگسالان، خودآموزی، آموزش الکترونیکی و مجازی از انواع آموزش محسوب می­شوند.

توانایی:

نوع­دوستی، انسان­دوستی، علاقه­مندی به دانش­آموزان و فن بیان خوب، از ملزومات این رشته­اند.

دانشجویان این رشته و مدیران آموزشی آینده، باید از ویژگی­های مختلف از جمله توانایی برنامه­ریزی، داشتن روابط انسانی صحیح، آگاهی از اصول مدیریت آموزشی و … برخوردار باشند تا بتوانند در رابطه با مسائل و مشکلات آموزشی، قدرت تشخیص مسائل و تصمیم­گیری در مورد رفع آنها را داشته باشند.

برخی دروس تخصصی:

­­

مقاطع بالاتر:

کارشناسی ارشد: ۱. برنامه­ریزی درسی ۲. مدیریت آموزشی ۳. تکنولوژی آموزشی ۴. تحقیقات آموزشی ۵. آموزش بزرگسالان ۶. تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش (با گرایش تعلیم و تربیت اسلامی) ۷. مدیریت و برنامه­ریزی آموزش عالی ۸. آموزش و بهسازی منابع انسانی ۹. علوم تربیتی (با گرایش­های آموزش و پرورش تطبیقی، آموزش و پرورش ابتدایی، آموزش و پرورش پیش­دبستانی)

دکتری: ۱. فلسفه تعلیم و تربیت ۲. برنامه­ریزی درسی ۳. مدیریت آموزشی ۴. روانشناسی تربیتی ۵. تکنولوژی آموزشی ۶. آموزش عالی (با ۵ گرایش)‌

موقعیت شغلی:

آموزش و پرورش

مدارس

صداوسیما

مراکز خاص کودکان استثنایی

مهدکودک­ها

معرفی رشته علوم تربیتی
معرفی رشته علوم تربیتی

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰ ۹۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیجکنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

برای دریافت مقالات و محصولات تخصصی کنکور آسان است

مخصوص پایه های دهم ، یازدهم ، دوازدهم به سایت کنکورستان مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.