معرفی رشته فیزیو تراپی

معرفی رشته فیزیو تراپی – رشته تحصیلی فیزیوتراپی از رشته های توانبخشی هست و توانبخشی مجموعه از اقداماتی میباشد که برای یک انسان معلول یا بیمار انجام می دهد. تا تشخیص بتواند از نظر جسمی – روانی – اجتماعی حداکثر توانائی و استقلال خویش را بدست آورد و زندگیش را به حالت طبیعی نزدیک بکند کلمه فیزیوتراپی از دو بخش شکل گرفته است. فیزیو به معنی عوامل فیزیکی و تراپی به مفهوم درمان است فیزیوتراپی همان طب فیزیکی میباشد و برعکس رشته های دیگر طب که از داروها و مواد شیمیائی برای درمان و بهبود بیمار استفاده می کند از عوامل فیزیکی و مکانیکی جهت درمان نیاز نیازمندان استفاده میکنند.

در واقع مبنا و اساس این رشته و چیزی که دانشجویان می آموزند این است که چگونه با استفاده از یک سری عوامل و پدیده های فیزیکی مانند نور ، گرما ، صوت ، سرما ، برق و… و یا نیز تکنیک ها و تمرینات بدنی افرادی که دچار ضعف در بدن و یا بیمارانی که به هر دلیل دچار صدمات متخلف شده اند را تحت درمان قرار دهند.

ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی

معرفی رشته فیزیو تراپی – تحصیل در دوره کارشناسی ۴ سال زمان میبرد و فارغ التحصیلان این رشته می توانند در رشته های مرتبطی مانند آناتومی و علوم تشریح و فیزیولوژی و … ادامه تحصیل دهند.
فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد باید بتوانند با استفاده از تکنیک های پیشرفته و با استفاده از تحقیقات و پژوهش روش های جدید تری در جهت توانبخشی بیماران ارائه دهند.(طول دوره کارشناسی ارشد نیز برای فیزیوتراپی ۲ سال)
باتوجه به نیازهای آموزشی، پژوهشی و درمانی در زمینه‌های متفاوت فیزیوتراپی در دانشگاهها‌، مراکز درمان و مؤسسات پژوهشی و جبران کمبود استاد در دانشگاهها و ارتقاء سطح علمی مدرسین این رشته طرح کلی دوره دکترای فیزیوتراپی (Ph.D) ارائه می‌گردد. هدف از ایجاد دوره دکترای فیزیوتراپی (Ph.D) تربیت افرای متخصص و مسلط به مطالب علمی و قادر به انجام پژوهش در رشته مربوطه می‌باشد تا با بکارگیری روشهای پیشرفته تحقیق و درمان در این رشته آگاهی، کارآیی و مهارت علمی و عملی بالاتری را جهت آموزش، پژوهش بدست آورند.(طول دوره دکتری ۴/۵ سال)

بازار کار و درآمد فیزیوتراپی :

معرفی رشته فیزیو تراپی – یک فارغ التحصیل فیزیوتراپی میتواند در مراکز دولتی مانند بیمارستان ها ، درمانگاه ها و مراکز بهداشت هلال احمر،استخدام شود. لازم به توضیح است، این شغل جزو پردرآمدترین مشاغل مرتبط با ورزش در جهان اعلام شده است. البته استخدام فیزیوتراپیست تنها راه شاغل شدن در این عرصه نیست بلکه فیزیوتراپیست می تواند با کسب سابقه کار لازم (۶ سال سابقه کار برای فعالیت در مراکز استان ها و ۳ سال سابقه کار برای فعالیت در شهرستان ها) به طور مستقل، مطب شخصی داشته باشد. با کسب تجربه بیشتر نیز می تواند مرکز فیزیوتراپی تاسیس کند.

برای همه دانش آموزان عزیزم آرزوی موفقیت و پیروزی را دارم

توصیه میکنم حتما مقاله مربوط به معرفی رشته پزشکی را بخوانید

همچنین میتوانید برای رسیدن به هدف خود با بهترین مشاورین و متخصصین بصورت کاملا رایگان مشاوره و برنامه ریزی داشته باشید

مهندس حسین بنائی

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماه های

۹۰ ۵۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا کلمه { مشاوره تجربی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

در کانال و پیج اینستاگرام کنکوری ها نیز عضو باشید و به صورت رایگان از تدریس ها ، جزوه ها ، مشاوره ها و … استفاده کنید

جهت عضویت در کانال کنکوریها کلمه { کانال تجربی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

معرفی رشته فیزیو تراپی
معرفی رشته فیزیو تراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.