گفتار درمانی

تعریف

هدف از رشته­ی گفتار درمانی یاری رساندن به افرادی ست که اختلالات تلفظی یا صوتی دارند.

کار گفتار درمانی در واقع یک کار گروهی است. زیرا متخصص گفتار درمانی معمولاً برای رسیدن به نتایج مطلوب، بسته به نوع مشکل فرد مراجعه کننده، با روانشناس، شنوایی سنج، فیزیوتراپ، متخصص مغز و اعصاب، متخصص کودکان، متخصص گوش و حلق و بینی، معلم (برای بچه­ها ) و … در ارتباط است.

دانشجوی موفق این رشته کسی است که به زبان انگلیسی و دانش کامپیوتر مسلط باشد چون کتاب­های این رشته در ایران بسیار کم است و دانشجو باید بتواند از منابع خارجی یا از شبکه­های رایانه­ای استفاده کند.

 

 

توانایی

صبور بودن مهمترین ویژگی لازم برای یک گفتار درمانگر است. چرا که بعضی از بیماران به کندی پیشرفت می­کنند. همچنین متخصص رشته گفتار درمانی باید انعطاف پذیر باشد. برای اینکه در این کار تنوع مراجعه کنندگان بسیار زیاد است؛ یعنی مراجعین می­توانند یک بچه ۲ ساله تا یک فرد ۹۰ ساله باشند که بدون شک هر یک روحیات و ویژگی­های خاص خود را دارند.

دانشجوی این رشته بهتر است با لهجه­های مختلف اشنایی داشته باشد چون ممکن است ناشنوایی به او مراجعه کند که در یک محیط ترک یا کرد زبان زندگی کرده است.

 

دروس تخصصی:

گفتار درمانی
گفتار درمانی

گرایش­های (کارشناسی):

این رشته در کارشناسی گرایش ندارد

 

مقاطع بالاتر:

در مقطع کارشناسی فاقد گرایش است.

 

امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکتری وجود دارد.

گفتار درمانی
گفتار درمانی

موقعیت شغلی

امکان فعالیت در :

الف) درمانگاه­ها و مراکز بهداشت، مراکز ویژه توانبخشی و مراکز آموزش و پرورش استثنایی

ب) تأسیس مطب خصوصی

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره های

۵۰ ۹۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیجکنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.