ویژگی مکان مطالعه

دانش آموزان عزیز یادتون نره که یک مطالعه خوب با کیفیت نیاز به مکان مطالعه خوب و آروم دارد. ممکنه این جمله رو شنیده باشیم که (کسی که میخواد مطالعه کنه باید بتونه تو هر شرایطی درس بخونه) این حرف تا حدودی درسته و یک کنکوری باید سعی کنه خودش با تمام شرایط وقف بده و حواستون باشه که یک مکان مطالعه خوب نیاز به ویژگی هایی داره مثل آرامش و سکوت و ….

  1. وجود نور کافی: هرگز در تاریکی و اتاق دارای نور کم درس نخونین چون علاوه بر اینکه به چشمتون آسیب میزنه، ایجاد خواب آلودگیم میکنه.
  2. دمای مناسب: دما و تهویه مکان مطالعه باید استاندارد باشه، مکان مطالعه نباید زیاد گرم باشه که احساس خواب آلودگی پیدا کنین ( به خصوص در زمستان) و نباید زیاد سرد باشه.
  3. ثابت بودن مکان مطالعه: سعی کنید در مکان ثابتی درس بخونید (اتاق یا کتابخانه)، چون ثابت بودن مکان مطالعه باعث میشه که با حضور در اون موقعیت در فضای درس خوندن قرار بگیرید و عوامل حواس پرتی به سراغتون نیاد.
  4. آرامش و سکوت مکان مطالعه: یادتون نره که این سکوت قرار نیست مطلق باشه چون سر جلسه کنکور مطلق وجود نداره و عوامل حواس پرتی وجود داره، پس سعی کنین جایی درس بخونید که به آرامش نسبی داشته باشد (نه خیلی شلوغ نه خیلی آروم)
  5. میز و صندلی مناسب: از صندلی استفاده کنید که فرم بدنتون رو حفظ کنه (از صندلی های خیلی راحتم استفاده نکنید که باعث خواب آلودگی میشن)، از میری استفاده کنید که فضای کافی برای وسایل شما داشته باشه و فاقد عوامل حواس پرتی مثل کامپیوتر و موبایل باشه. سعی کنید سر میز مطالعه کنید و از مطالعه به حالت خوابیده خودداری کنید.

 

با موسسه کنکور آسان است به اوج یادگیری خواهید رسید و مهندس امیر مسعودی و استاد حسین احمدی و مهندس حسین بنائی مثل همیشه پشتیبان شما خواهند بود

 

مهندس حسین بنائی

لطفا جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و

تهیه دی وی دی های آموزش با شماره های

۹۰ ۵۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲      موبایل

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱         دفتر

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱         دفتر

تماس بگیرید

یا کلمه { مشاوره } را به شماره

۹۰ ۵۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

پیامک کنید

———

جهت عضویت در کانال تلگرام مهندس امیر مسعودی و کنکور آسان است و استفاده از جزوه ها و تدریسهای رایگان کلمه { کانال تلگرام } را به شماره

۹۰ ۵۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲

پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.