پایه دهم دوره دوم متوسطه

پایه دهم یا همان کلاس دهم فعلی در واقع معادل همان سال دوم دبیرستان سابق است. در پایه دهم دانش آموز یکی از رشته‌های دوره متوسطه را انتخاب کرده و مشخص است در کنکور چه رشته‌ای باید شرکت کند. به همان نسبت درس‌ها نیز کمی سخت‌تر می شوند، بخصوص درس‌های تخصصی هر رشته. مثلا درس شیمی و زیست شناسی برای پایه دهم علوم تجربی حجیم و پر مطلب است، به همین صورت درس ریاضی و فیزیک کلاس دهم رشته ریاضی نیز دروس واقعا سختی محسوب می‌شوند. برخی درس‌های تخصصی پایه دهم علوم انسانی نیز مثل ادبیات فارسی، عربی، فلسفه و اقتصاد حجم مطالب بالایی دارند و باید فرصت کافی برای مطالعه آنها در نظر گرفته شود.

اهمیت کلاس دهم دوره دوم متوسطه

منابع آموزشی کنکور سراسری در نظام آموزشی فعلی متشکل از سرفصل‌های تدریس شده در پایه دهم، پایه یازدهم و پایه دوازدهم متوسطه است. بنابراین دانش آموزان کلاس دهم متوسطه باید دقت کنند که یادگیری اصولی و درازمدت دروس پایه دهم بسیار اهمیت دارد. به نوعی می‌توان گفت اهمیت پایه دهم دوره دوم متوسطه حتی از پایه یازدهم و دوازدهم بیشتر است، چرا که زیربنای علمی دانش آموز در این پایه شکل می گیرد. بسیاری از دروس دوره دبیرستان به شکل پیوسته تدریس می شوند، یعنی دانش آموزی که مثلا مطالب درس شیمی یا ریاضی پایه دهم را بخوبی فرانگرفته است، در یادگیری دروس پایه یازدهم و دوازدهم مشکل خواهد داشت. چنانچه دانش آموز قصد جدی برای موفقیت در کنکور و همچنین کسب معدل بالا در کلاس دهم متوسطه دارد باید تمامی توان خود را به کار گیرد و از منابع آموزشی معتبر و مناسب هم استفاده کند تا دروس پایه دهم را با موفقیت پشت سر بگذراند. دقت کنید کسب نمرات خوب در کلاس دهم روی روحیه دانش آموز تاثیر زیادی دارد و او را به موفق شدن در رشته تحصیلی انتخابی امیدوار می‌کند.

نکات حائز اهمیت برای دانش آموزان پایه دهم

  1. در این پایه دروس شما کاملا متفاوت و تاحدی سخت شده است، با پشتکار و برنامه ریزی صحیح درس بخوانید ولی در صورت کمی افت معدل ناامید نشوید، به دلیل ورود به یک مرحله جدید اکثر دانش آموزان در کلاس دهم کمی با افت نمرات مواجه می شوند.
  2. حجم دروس زیاد است بنابراین طبیعی است که کلاس درس مدرسه برای شما کافی نباشد. منابع کمک آموزشی بخصوص دی وی دی های آموزشی موسسه کنکور آسان مثل یک معلم خصوصی هر زمان که شما بخواهید در کنار شما هستند. یکی از مهمترین مزیت‌های دی وی دی‌های آموزشی پایه دهم این است که با صرف کمترین هزینه هر مبحثی را که در آن مشکل دارید می‌توانید بارها و بارها مرور کنید و با نکات کلیدی کنکوری آن نیز آشنا شوید.
  3. حجم دروسی که باید برای کنکور مطالعه شوند بالا است و استرس سال آخر باعث عدم موفقیت خیلی از دانش آموزان می‌شود. به شما که در اول راه هستید توصیه می‌کنیم با مطالعه دقیق کتاب‌های درسی و سپس استفاده از بهترین منابع آموزشی پایه دهم از الان از بار استرس و نگرانی کنکور خود کم کنید.

 

جهت ارتباط با واحد پایه دهم و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره های

۹۰ ۵۰ ۱۹۷ – ۰۹۱۲ موبایل

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ -۰۲۱ خط دفتر

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱ خط دفتر

تماس بگیرید یا کلمه ( دهم موفق ) را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

——————

همچنین در کانال کلاس دهمی ها عضو باشید تا از نمونه تدریس ها ، مشاوره ها ، اخبار کنکور و… استفاده کنید

برای عضویت رایگان در کانال کلاس دهم کلمه ( کانال دهم ) را را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

امیر مسعودی دهم امیر مسعودی دهم

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.