انتشارات گیلنا

چرا کنکور دانشگاه آزاد و سراسری دوباره جدا شد؟ / برگزاری آزمون در برخی شهرها

چرا کنکور دانشگاه آزاد و سراسری دوباره جدا شد؟ / برگزاری آزمون در برخی شهرها

 
 

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد گفت: کنکور پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از سال آینده توسط مرکز آزمون این دانشگاه برگزار خواهد شد اما این کنکور در تمام شهرها برگزار نمی شود.

ناصر اقبالی درباره علت جداسازی کنکور پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد از کنکور سراسری سازمان سنجش، با بیان اینکه رئیس پیشین دانشگاه آزاد نیز با طرح ادغام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد مخالف بود، گفت: فرهاد دانشجو و برخی دیگر مخالف ادغام این کنکورها بودند و رئیس سابق دانشگاه آزاد نیز در اواخر ریاستش تاکید می کرد که کنکور پزشکی توسط دانشگاه آزاد برگزار شود اما این طرح عملی نشد.

وی تاکید کرد: در واقع دانشگاه آزاد سال گذشته کنکوری برگزار نکرد اما اعلام کردیم که کارنامه سازمان سنجش برای مرکز آزمون ملاک پذیرش است.

به گفته اقبالی، در واقع می توان گفت اصلاً کنکورهای دانشگاه آزاد با سازمان سنجش ادغام نشده بود.

وی با بیان اینکه ادغام کنکور پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد با سازمان سنجش یک آزمون آزمایشی بود درباره بازخورد این آزمون میان داوطلبان و خانواده ها، اظهار داشت: تجمیع این آزمون بازخورد مطلوبی میان داوطلبان نداشت.

اقبالی در پاسخ به این پرسش که آیا برگزاری آزمون جداگانه توسط دانشگاه آزاد با سازمان سنجش نیز هماهنگ شده است، گفت: این موضوع ارتباطی با سازمان سنجش ندارد.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد درباره تازه ترین تصمیمات برای برگزاری مجدد آزمونهای پزشکی و غیرپزشکی، گفت: از سال آینده کنکور پزشکی به طور حتم و طبق روال گذشته و برای رشته محلهای با آزمون غیرپزشکی نیز توسط دانشگاه آزاد برگزار می شود.

به گفته اقبالی، آزمون پزشکی و غیرپزشکی بر خلاف سالهای گذشته در تمام شهرهای کشور به علت کاهش تعداد داوطلبان برگزار نمی شود.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  1. […] رشته‌های تحصیلی با آزمون کنکور سراسری سال ۹۸ تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تـــمـاس