روش درس خواندن در ماه مبارک رمضان

قصدمون اینه که بدونیم در روزهای ماه مبارک رمضان که بیشتر مردم مشغول روزه داری هستند و ساعت های خاصی به شام و سحری اختصاص داده میشود با چه شیوه ای درس بخوانیم تا بالاترین بازدهمی را داشته باشیم و در کل روش درس خواندن در ماه مبارک رمضان چجوریه .

ماه مبارک رمضان علاوه بر برکات و نزول رحمت الهی که با ورود ما به مهمانی خدا به همراه می اورد سختی ها و مشکلات ویژه خود را نیز برای بعضی افراد به ویژه دانش آموزان به همراه دارد.بخصوص که امسال با امتحانات و کنکور نیز نزدیکی بسیار زیادی دارد و دانش آموزان میبایستی ساعت مطالعه بالایی را در طول روز از خود ثبت نمایند.به همین دلیل راهکارهایی که میتواند این فشار و سختی را کم کند تا افت کیفیت را در ماه رمضان تجربه نکنیم را خواهم گفت تا با بکار گیری این روش ها دغدغه ای برای اجرای برنامه ریزی در این ماه نداشته باشیم .

روش های پیشنهادی درس خواندن در ماه مبارک رمضان

  1. تا جایی که ممکن است از سحر تا ظهر به مطالعه بپردازید و بعد از ظهر را استراحت کنید(درس خواندن را به ساعات اولیه‌ی صبح موکول کنید)
  2. اگر واقعا نمیتوانید مورد قبلی را انجام دهید ، درس خواندن شب تا سحرگاه پیشنهاد بعدی است که البته من توصیه میکنم حتما مورد یک را انجام دهید .
  3. در ماه رمضان رژیم غذایی و تغذیه مناسب و برنامه ریزی شده ای داشته باشید.(حتما سحری را بصورت کامل و در آرامش بخوردید ،نه سریع و با استرس .بهتره که وعده‌ی سحر به جای استفاده از قندهای ساده مانند حلوا ، قند و شکر ، شیرینی ، مربا و عسل از قند‌های مرکب مانند نان، برنج و ماکارانی استفاده کنید.در وعده های افطار و بعد از افطار نیز مصرف شیر ولرم ، لبنیات ،مواد غذایی حاوی ویتامین‌های گروه B و ویتامین‌E نظیر آجیل و گردو جهت آرامش بیشتر و اکسیژن‌ رسانی به مغز و خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد مهاجم به مغز و اعصاب و در تمرکز و حافظه مؤثر بوده ؛
  4. در این ماه سعی کنید خیلی از منزل خارج نشوید تا بدلیل گرمای زیاد و خستگی ، انرژی شما تحلیل نرود.
  5. بعد از افطار نیز بهترین زمان برای مطالعه به حساب می آید و بیشتر برای مرور و تست زنی ها از آن زمان استفاده نمایید..
  6. برنامه‌ریزی را به هیچ وجه فراموش نکنید. قبل از شروع به درس خواندن برای خود تعیین کنید که قراره در روزی که امروز یا فردا کدام مباحث را مطالعه کنید.آیات قرآن کریم حافظه‌ی شما را تقویت خواهد کرد ؛ لذا بهتر است در طول روز آیه هایی از قرآن را بخوانید و به خداوند متعال توکل کنید.

درس خواندن در ماه مبارک رمضان برای شب تا سحر

ایام ماه مبارک رمضان را می‌شود از ساعات شب‌ و بامداد برای مطالعه بهره‌مند شد، یا شب ها تا حدود ۲ تا ۳ شب به مطالعه بپردازید و بعد ساعات نیمروزی را استراحت کنید یا تا حدود ساعت ۱۱:۳۰ شب مطالعه داشته باشید و حدود ۲ تا ۳ ساعت پس از سحر را نیز برای مطالعه اختصاص دهید. البته درس خواندن به این شیوه پیچیدگی ها و لم های خاص خود را دارد که توصیه میکنم حتما زیر نظر یک مشاور این کار را انجام دهید .

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی ویژه درس خواندن در ماه مبارک رمضان با شماره های

۰۳ ۵۷ ۱۹۶ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید یا کلمه { برنامه ریزی ماه رمضان } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۰۳ پیامک کنید

کانال و صفحه مجازی ما را دنبال کنید و از جزوات رایگان ربته های برتر، مشاوره ها ، تدریس ها و… بصورت رایگان استفاده کنید.

جهت دریافت لینک کانال و صفحات مجازی کنکور آسان است کلمه { کانال } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۰۳ پیامک کنید

روش درس خواندن ماه رمضان
روش درس خواندن ماه رمضان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.